Vltava 1981Po 31 letech jsme u syna jednoho z účastníků našli následující diáky. Na nich stojí za povšimnutí především

  • Stav města Český Krumlov
  • Pěna na řece Vltavě
  • Náš první skok šlajsny bokem (já jsem ta půlka zadáka ve žluté helmě), po kterém nám tak narostlo sebevědomí, že jsme se šli přihlásit do závodního oddílu

Jinak byla tato voda zcela unikátní. Drobné vzpomínky:

  • Cesta do Lenory byla perfektní. Jelo se asi s pěti přestupy, poslední lokálka se vyznamenala, když strojvůdce zastavil v poli, otevřel dveře a nějací lidé tam z toho pole naložili dva pytle brambor. Pak se jelo dál.
  • Tehdy se horní Vltava jezdila v kuse z Lenory až do Budějovic nebo do Hluboké. Někteří jedinci přepádlovali i Lipno, my jsme to sice měli v plánu, ale nakonec jsme se nechali převézt.
  • Díky průpravě v Rumunsku, kdy bylo nutné táhat jídlo na týden na zádech, jsme byli zvyklí se stravovat kašemi všeho druhu. Já jsem vyrobil do obrovského hrnce ovesnou, krupičnou a kukuřičnou kaši dohromady vylepšenou pudingem Amyl. Tuto hmotu jsme jedli několik dní a nabízeli všem okolotábořícím vodákům i při přepravě lodí nějakou hasičskou Avií kolem Lipna. Ve Vyšším Brodě jsme šli na varhanní koncert a po návratu jsem z pod lodi vytáhnul kaši a dojídal. Najednou si ostatní všimli, že kolem stojí potkani nebo krysy, které předtím na kaši evidentně hodovaly. Vyřešil jsem to desinfekcí vnitřku těla slivovicí z příšerné plastové láhve od octa. Po vypití značného množství jsem byl v takovém stavu, že mě ostatní snadno přesvědčili, že mám myší mor, že už mi padají vlasy a je se mnou konec. Všemu jsem věřil, vlezl do stanu a očekával ten konec. Ráno jsem byl docela rád, že se shledávám s celou partou a nevadilo, že se mi příšerně smáli.
  • Po doplutí do Budějovic to nebylo jako dnes, kdy klioše naloží nějaké auto půjčovny těsně u řeky. Zastavili jsme někde ve městě na řece a šli na nádraží, kde jsme si půjčili dřevěný nádražní vozík s pneumatikami jak od náklaďáku. Pak jsme kličkovali s vozíkem naloženým loděmi na nádraží skrz nejrušnější Budějovické ulice.
  • Účasníci: Mirek Mitvalský, Michal Šmíd, Lenka, Hanka Konečná, Tonda Fejfar, sestry Pušovy, Kim, Dominika a já.