Mistrovství republiky žáků ve vodním slalomu a vyhlášení Českého poháru žáků 2013 - Valašské Meziříčí



Večer a následující dva dny ve ValMezu pro nás byly nádherné. Jednak Matěj s Emou překonali nejlepší očekávání, skončili druzí na Mistrovství ČR a třetí v celém seriálu Poháru žáků. Také program celé akce s výletem neměly chybu, počasí už ani nemohlo být lepší a tým fanoušků odvedl skvělou práci.

Ve čtvrtek jsme přijeli k večeru, chvilku pojezdili a jeli k Hradilům, kde jsme po večeři a burčáku šli spát.

V pátek jsme se celkem dlouho vyspali a pak jeli asi na dvě hodinky potrénovat na slalomovou trať. Odpoledne jsme vyrazili s Libuškou, Milankou, Ivošem a Onďou na delší výlet na Malou Lhotu. Cesta vedla do obrovského kopce, ovšem rozhledy stály za to. Cestou jsme navštívili mini zoo (dikobraz nevylezl) a na vrcholu poseděli v příjemné hospůdce.

V sobotu jsme vstali brzy a vyjeli, abychom na závodech zaparkovali. Byli zde všichni možní známí trenéři i trénující rodiče. My jsme měli tolik fanoušků, jako snad nikde kromě závodů v Brně - přijela Libuška s Ivošem a s Ivkou a dokonce ze Vsetína teta Jarmila, která byla určitě nejstarším z diváků.

Ema s Matějem zahájili své jízdy naprosto úžasnou jízdou na deblu, na ukázkově projeté S v první protivodě jsme zírali všichni, pak si krásně najeli "brejle", tedy dvě protivodné branky, pod jezem a svištěli dolů. Ještě že jsme si před závodem ujasnili pravidla a věděli, že prásknutí do už projeté branky není za padesát trestných vteřin. Naši "borci" toho využili a práskli pořádně do předchozí branky. Po dojetí se ukázalo, že předjeli dvojici Olomouce, která se střídala s další výbornou dvojicí z USK ve vítězstvích na jednotlivých závodech poháru. Tím pádem dojeli jako druzí. Po další jízdě sice měli víc doteků a tím 6 trestných vteřin, i když čas měli opět vynikající. První jízda jim zaručila udržení druhého místa. Ostatní posádky, například ty, kteří je předjeli v jednom ze dvou závodů v Benátkách, nechali za sebou s přehledem o víc než 10s.
Matěj se taky o hodně zlepšil, ale stačilo mu to v silné konkurenci na šesté místo. Nájezdy a přejezdy u těžkých branek v pohodě, ale na lehkých narozdíl od jízdy na deblu něco málo ztratil. Byl v počáteční skupině, kde první tři byli v jedné vteřině, Matěj byl oproti předchozímu o necelé tři vteřiny pomalejší, ale dálší za ním už o osm.

Ve vyhlášení celkového pořadí Českého poháru žáků, tedy jediného ročníku, který mohli Matěj s Emou jezdit, skončili třetí a dostali ke své obrovské radosti poháry.