Svratka během povodněNe, nejsme blázni a nejedeme rozvodněnou řeku. Povodně jsou v Čechách, byly zrušeny závody na Paraplíčku a náš náhradní program je Svratka z Doubravníku do Štěpánovic s intenzivním tréninkem na všech vhodných místech.

Jeli jsme zhruba za 20 kubíků. Strom před peřejemi u Prudké stále je. Museli jsme jet po levou stranou řeky, nad stromem otočit, procouvat těsně kolem levého břehu. Podjet pravou stranou za tohoto průtoku nejde.
Další strom je kousek pod lávkou v Prudké, ten se dá v pohodě objet vlevo, ale je potřeba se dobře dívat dopředu a zavčas se mu vyhnout. Oba stromy jsou za současného průtoku nebezpečné.
Nový jízek nebo spíš vysoká hrázka mezi Boračí a Štěpánovicemi se jezdí vpravo, nad ní je vpravo za všech stavů vracák a dá se to prohlédnout z lodi, ale spíš kvůli tomu, že se tam dá hezky trénovat, než kvůli nebezpečí.
Jez ve Štěpánovicích je nyní (asi už rok) průjezdný vlevo a ne vpravo, jak býval dřív. Je to lepší, protože se tam dá jezdit bez nebezpečí pomlácení o šutry, které jsou pod pravou částí. Doporučuju skončit ve Štěpánovicích na hřišti, plavba do Tišnova nestojí za přenášení jezu u železničního mostu v Předklášteří.