Hanácké slalomy 2013 - Hynkov


Ráno jsme oškrábali vrstvu ledu z auta a rozjeli se směrem Olomouc a Hynkov. Rozdělili jsme si úkoly, já jsem zasedl na lavičku rozhodčích a děti zasedly do lodí, nejprve na předjízdu. Vody bylo tolik, že to nepamatuji nejen já, ale ani ti, kdo sem jezdí podstatně déle. Závod se jel v obráceném pořadí, takže prvně singly, pak se slalom přerušil pro MČR ve dlouhém sjezdu, to děti využily k "temo, abe snědle to makrelo", tradiční produkt, který kromě burčáku nikdy v Hynkově nechybí. Nakonec se jely mužské kajaky a debly. Večer jsme se přesunuli na parkoviště u mlýna a stačili nachystat vaření, ale na večeři už byla tma.

Další den byl sjezd hned na začátku, měli jsme tedy příjemné ranní volno. Pohled na trať nevyděsil jen nás, ale většinu závodníků. Velmi těžký přejezd v peřeji a po něm přesazené brány. Když na trať vyjely první dvě nejvýše nasazené kajakářky, obě daly na brance, kterou jsem rozhodoval, padesátku. Matěj s tím problém neměl, projel to zcela promyšleně a v klidu. Horší to měla Ema, která ten přejezd měla na přesruku. Dvakrát se jí to nepodařilo, musela se vrátit, ale napotřetí to za povzbuzování diváků projela. Ve druhé jízdě to projela napoprvé, jako jediná ze všech dívek na singlu si tam nepřendala pádlo na druhou stranu, ale jako opravdová singlířka a navíc v nejhorší lodi to v pohodě přejela přes ruku. Bohužel na horní části trati neměla celou hlavu v bráně a dostala padesátku, ale to nevadí - na naučení techniky a průjezdů jí tento závod určitě přinesl opravdu hodně. Debl dopadl jako obvykle - několi šílených hádek a pak nádherné dvě jízdy.

Na závodech bylo mnoho vynikajících kanoistů - reprezentantů, slovenský Matej Beňuš, deblíři Albert Kašpar a Vojta Mrůzek z Opavy, Lukáš Rohan a další. Velmi mě potěšilo, že naprostá většina z nich není namyšlených, Matej mě zdálky zdravil, přitom jsme se bavili jednou v životě, kluci z Opavy neměli vůbec problém pochválit Emu s Matějem a trochu okomentovat jejich styl. Stejně tak organizátorský tým i s hlavní rozhodčí byl naprosto skvělý. Tohle se mi opravdu líbí a pro budoucnost tohoto sportu je to asi to úplně nejdůležitější.

Výsledky:
  • Matěj 2. místo ŽS C1
  • Ema 3. místo předžáci
  • Ema & Matěj 2. místo C2 ŽS