Voda Otava VOSLE


IMG_2800

Palubní deník:


Letošní voda měla být současně naší rodinnou dovolenou a měli jsme jet ve středu ráno. Jenže Alice onemocněla nějakou záhadnou infekční chorobou a nemohla s námi jet. Čekáme tedy ještě do čtvrtka odpoledne a pak vyrážíme sami E&M&L do Sušice.

Čtrvrtek: Příjezd do Sušice, ježdění na trati a ve šlajsně, anglický pokec u Galušků s trenérem kanadské juniorské reprezentace.
IMG_2821
Řešíme všemožné problémy vodáctví a slalomu. Nocleh u Galušků v posilovně.

Pátek: Ráno navštěvuji továrnu Galasport a pak jedeme na vodu. Blbneme na slalomové trati a ve šlajsně, užíváme si hezkého počasí a koupání.
IMG_2940

Sobota: Závody Sušice. Stále krásné počasí, dobře postavená trať a všechny tři naše lodě - Ema na C1, Matěj na C1 a oba na C2 - vyhrávají ve své kategorii. Ještě že jsem se nepřihlásil, to bych jim to určitě pokazil. Matěj si půjčuje testovací loď a pořád o ní mluví.

IMG_2889
Neděle: Závody Sušice. Ema předjíždí na singlu všechny kajakářky jejího věku o 9 vteřin a rychleji jeli jen dva předžáci kajakáři. Potkáváme mnoho přátel, všichni jsou milí a hezky se nimi povídá. Nejlepší je ale vyhlášení vítězů. Děti díky výhře ve všech kategoriích dostaly celkem 4 velké koláče, které byly naprosto vynikající. K tomu ještě chůdy, termohrnky a další zajímavé ceny. Celé závody se tedy opravdu povedly, od počasí přes organizaci, trať byla taky v rámci možností a množství vody hezky postavená. Moc se nám líbilo vyhlášení kategorie C2 ženy, sešly se tři dívčí dvojice, jely moc hezky a byla to docela legrace - drželi jsme jim palce.
Voda2013_006

Večer se sjíždí VOSLE. Série humorných historek začala tím, že se skoro každý přerazil o šňůru u Kišovic stanu, někteří až tak, že tam předvedli přistání na břiše (Matěj), Vašek se přerazil tak, že shodil tyčku u předsíňky. Takže bylo velke hudrování jak ze strany Tomka, že mají koukat na cestu a ze strany škodičů, že Kišáci ten stan blbě postavili. To že tam byl postavený podstatně dřív než většina škodičů přijela, jaksi nikdo nebral v potaz. Ale,první pokus o rozvrácení Kisacké pohody se nezdařil.
Další trapas nastává, když mi někdy kolem desáté večer volá Dan, že už jede. Když se tedy ze tmy vynoří světla a auto s loděmi na střeše, utíkám k němu a naviguju "Zdar recidivisto, pojď, tady zaparkuj, už tady na vás čekáme". Když jsem je takto uvítal a poslal zapakovat, ukázalo se, že to bylo úplně cizí auto s cizíma lidma.

Pondělí: Plavba Sušice - Horažďovice. Jedeme s auty do Horažďovic, dáváme pivo v hospodě u nádraží
P7152293
a pak vlakem zpátky. Popravdě řečeno, pro některé (že, Martine?) to pivo není zdaleka první. Během cesty s auty se konal na slalomové trati výcvik.
Alice K. při nastupování do lodi vyklopila Tomáše do vody, načež se loď samozřejmě naplnila vodou. Když byl pak velice ochotně Čurdik pomáhat, pořád čekal, kdy už se spustí akce "nas....ý Maďar" a ono nic. Tak velmi znejistěl, jestli je všechno v pořádku.
Voda2013_044
Je krásné počasí, po cestě jen dva jezy a jinak stále mírně žbluňkající a tekoucí Otava. Není moc vody, přesto se ale dá mělčinami prokličkovat a lodě nedrhnou. Hned v úvodu nechtěně opouští loď Markéta s Péťou a pak se jim to podaří už jen jednou, což vzhledem k jejich naprosto unikátnímu posezu v lodi je obrovský úspěch.
Voda2013_055

Mirka Asmusová už po 2 minutách v lodi vytahovala svačinu a krmila jednak sebe, pak i porcelán a kormidelníka. Dokonce krmila i okolní posádky. Takže až přístě budete strádat, Mirka má svačiny velké.
Voda2013_014

Nejúctyhodnější posádka je určitě trio Inka, babička Lída a na zadáku se střídající Dušan s Lukášem. Druhý jede vždycky s Lukáškem a Máťou na plastovém kajaku. Matěj jede taky na kajaku a Ema s Toničkou na deblu. Spíme v kempu v Rosenauerově mlýně. Kemp je napůl zoologická zahrada, kromě prasátek tam pobíhají slepice, krocan, kočky, psi, pravděodobně tam po Otavě připlula Noemova archa, jak někdo podotknul. Prohlídka mlýna je zajmavá, ale hodně dlouhá. Po ní se stěhujeme do hotelu Bálá Růže na večeři. Večer ještě jdeme na procházku po Horažďovicích, to jest já a většina dětí.

Úterý
: Plavba Horažďovice - Katovice. Cestou je jeden jez za druhým. Jedu vždycky dopředu, abych rozdělil posádky, kdo to má jet, kdo skákat šlajsnu a kdo přenášet. Čurda se ovšem snaží jet ještě rychleji a při příjezdu ke každému, třeba i hladce sjíznému jezu, už ho vidíme zamotaného ve spleti šňůr a provazů, pomocí kterých se snaží loď spustit po jezu dolů, abych ho náhodou nenutil to sjet. Některým juniorům přenáší loď přez jezy babička, to jsem za svou vodáckou kariéru ještě neviděl a závidím všem babičkám, které jsou fit.
Pasted Graphic
Nejvíc času trávíme na jezu Svaté Pole, který si každý, kdo na to má odvahu, dává jednou či vícekrát. Nejlepší průjezd předvedl Dan, když vyjel s lodí úplně na břeh. I další plavba do Katovic je ve znamení jezů. Matěje s Ondrou jsem přiměl ke skoku šlajsnou v Hošticích, což skončilo lezením z lodi v asi dvaceticentimetrové hloubce. No aspoň si umyli pusy zapatlané od langošů a od zmrzliny. Dále pak hoši plují ve stoje a dojedou tak až do Katovic. Přemka nejvíc zaujala vydra na jezu Svaté Pole, takže o ní vyprávěl až do půlnoci. Doplouváme tedy do kempu, Ema jako jediná skáče vysoký stupeň v propusti. Všichni kempují na hezké loučce mezi náhony, já jsem se tam už nevešel a tak spím u plotu, za kterým je skladiště jakýchsi bagrů a dalšího harampádí a dva příšerně štěkající psi. Hlavním důvodem štěkání byl ježek, který se jim nastěhoval do kotce.
P7162370
Večer procházíme elektrárnu v Katovicích a její majitel nám ochotně odpovídá na všemožné dotazy. S majitelem kempu Pavlem řešíme možnost vybudování překážek na kanálu pod elektrárnou.
Dušan během rán organizuje cvičení a během večerů v Katovicích zápasy ve volejbalu, což je naprosto úžasné a chvályhodné.
IMG_2983

Středa: Tonička, Matěj a já jedeme do Strakonic trénovat. Zbytek party jede do Strakonic po vodě a přijíždějí tam ne moc dlouho po nás. Pak následuje ještě tréninik, návštěva Strakonic, odjezd zpět do kempu v Katovicích.
Volejbal a přehazovaná se dvěmi míči ve středu v Katovicích s dětmi byl taky bezva zážitek.
Obvyklí odjížděči Pospíšilovi a Pospíšilovi opět spěchají pryč a zbývající posádky nechtějí jet dále směrem na Štěkeň, ale chtějí se vrátit a jet znovu horní úsek. To je velmi dobrý nápad, ale pro nás, kteří směřujeme na víkend do Budějic, je to velká zajížďka na opačnou stranu, takže společná voda nám končí. Aspoň se tedy na večer ještě vrátíme do kempu v Katovicích.
P7162345

Na závěr společného pobytu zde uvádím několik poděkování od Alice K.:
  • Specielní dík patří Pavlikovi Asmusovi, že to s Bárou na háčku bezvadně zvládli.
  • Taktéž Bařovi, který si Báru občas půjčoval místo Oskara a tvořili tak prima posádku BárBař.
  • A nakonec, že si vzal Bařa na háčka i moji velikost a ten užasnej horní úsek ze S
    P7162384
    ušice se mnou absolvoval.
  • Kdyz jsem počítala počet lidí, aut a lodí, tak jsem došla k číslu 10 aut, 20 lodí a 38 lidí. A vůbec, ale vůbec žádný konflikt. A doufám, že u táborových ohňů jsem se letos nesmála tak nahlas, abych budila Lubora.
IMG_3163
Čtvrtek je odpočinkový den. Loučíme se s celou partou, někteří jedou domů a někteří se vracejí do Sušice a jedou znovu horní úsek. My jedeme na šlajsnu ve Štěkni, Tonička s Emou se koupou a já s Matějem jezdím ve šlajsně. Pak si tam místní borci instalují surfovací prkno a tak končíme. Na odpoledne přejíždíme do Vrbného a celé odpoledne jezdíme.

IMG_3509


Pátek trénujeme celý den. Na kanál přijíždějí členové místního oddílu i se svým novým trenérem. Svěřuju jim děti a tak jedou všichni dolů na kanál a užívají si divoké vody. Dokonce je Ema schopná převézt debl největším válcem sobě na ruku. Mě by tam nikdo nedostal. Kanál je pěkně těžký, proskákat to dolů se ještě dá, ale průjezdy válců, pod kterými jsou zase další válce, jsou dost obtížné. Ema je určitě nejmladší dítě, která tam jezdí. Jednou to ale dopadá špatně a bohužel ani nezvednou a plavou.
Večer pro nás Tonička zorganizovala pochodové cvičení do asi 3 km vzdáleného KFC, ke jsem byl poprvé v životě a doufám, že to nebudu muset nikdy zopakovat..
IMG_3464

Sobota a neděle jsou Písecké slalomy ve Vrbném. První den dala Ema dvě padesátky a při další jízdě se dokonce vykoupala a nezvedla. Matěj udělal menší pozdvižení a vynadal Emě za padesátku na deblu, kterou ale neměli. V neděli už předvedli naprosto krásnou jízdu, Ema byla sice na C1 poslední ze čtyř, protože tam startovaly i dámy jako Máňa Sehnalová a Terka s Toničkou jsou taky starší a mnohem zkušenější, Ema ale aspoň předjela všechny předžačky na kajaku, tu nejlepší o 21 vteřin.
IMG_3431

Na této vodě jsme tedy strávili 11 dní a bylo to krásné. Je celkem škoda, že společná voda VOSLE trvala jen dva a půl dne, nějak se to vždy uspěchá a původní plán, kdy měla tato voda být pokračováním vodáckého kroužku s tím, že se tam děti trochu něco naučí, se z různých důvodů rozplynul. Také nám chyběla maminka a teta Jája, které nemohly jet. Ale jinak vše bylo naprosto báječné.


Účastníci:Mirka, Ivan, Pavel , Kája,
Libuška, Ivka Ondra,
Markéta, Dan, Peťa, Zuzanka,
Zuzka, Zuzanka,
Dušan,
Alice, Tomáš, Bára,
Martin, Oskar,
Tonička,
Přemek, Hanka, Vašek, Honza,
Jirka, Vincenc,
Lída, Inka, Lukáš, Lukášek, Máťa,
Táňa, Čurda, Anička, Kuba,
Lubor, Ema, Matěj,